Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihnî ve sosyal sağlıklarını muhafaza etmek ve iyileştirmek midein birbir hayli çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve evetşama şartlarını düzeltmek midein birbir hayli çkızılışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu akit, tüm çocukların adam haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin kızılınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli ülkelerde, mevzii topluluklarla ve nüfus grupları ile işbirliği yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, temiz su ve sağlık bilgisi koşullarının sağlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çkızılışmalar yapmaktadır. Bunların semtıdüzen çocukların erken evetşta kıraat tahrir becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlanması mevzularında çkızılışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların sağlıklı ömür sürdüklerinden sakıncasız tutulmak midein günlük ihtiyaçların huzurlamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlıklı beslenmelerine yardımcı tutulmak, hastalıklardan korunmalarını peylemek, içme suyunun hijyenik olmasını peylemek, sülale hekimliği ve esenlik hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birbir hayli mevzularda farklı ülke ve mevzii topluluklarla çkızılışmalar strüktürlmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk sağlığı konusunu öncelikli bir süje olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların sağlıklı ve berhudar bir avlu sürmeleri midein çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu ortada, çocukların fiziksel ve zihnî sağlıklarını koruyacak esenlik hizmetleri, aşılama programları, hijyenik ömür koşulları, sağlıklı beslenme ve emniyetli çocukluk dönemi kadar mevzularda kuma deprem etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milel, çocukların terbiye haklarının korunması ve vüruttirilmesi konusunda da çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve bedel şartlarda terbiye haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda yapılan çkızılışmalar, cihan çapında sağlıklı bir avlu sürmelerine hüküm etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi midein öncelikli olarak ele kızılınmaktadır. Bütün cihan ülkeleriyle işbirliği yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile birbir hayli çkızılışma yürütmüştür. Bunların beraberinde geçmiş periyot genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir görüşmeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk sağlığı mevzularında önemli neticelar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile görüşmelerinde yalnızca çocukların sağlıklı ve berhudar bir avlu sürdüklerine yardımcı tutulmak istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, tüm cihan çapında çocukların sağlıklı ve adaletli bir avlu sürdüklerine yardımcı tutulmak midein çkızılışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir