Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli çhileışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihinsel ve içtimai katkısızlıklarını himaye etmek ve iyileştirmek dâhilin birgani çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşlakin şartlarını düzeltmek dâhilin birgani çhileışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, tüm çocukların kişioğlu haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin hileınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve popülasyon grupları ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Sağlamlıklı gıdaların, arı ab ve sağlıklı koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çhileışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin yerıgün çocukların er yaşta okuma çit becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması konularında çhileışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların katkısızlıklı dirim sürdüklerinden emniyetli sürdürmek dâhilin günlük ihtiyaçların alınlamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı sürdürmek, hastalıklardan korunmalarını temin etmek, içmece suyunun hijyenik olmasını temin etmek, familya hekimliği ve sıhhat hizmetlerinin yaygınlaşması kabil birgani konularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çhileışmalar mimarilmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir mevzu olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların katkısızlıklı ve kıvançlı bir varlık sürmeleri dâhilin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziki ve zihinsel katkısızlıklarını koruyacak sıhhat hizmetleri, aşılama programları, hijyenik dirim koşulları, katkısızlıklı tagaddi ve emniyetli çocukluk dönemi kabil konularda müşterek aksiyon etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milletler, çocukların eğitim bilimi haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çhileışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve denktaş şartlarda eğitim bilimi haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda yapılan çhileışmalar, cihan çapında katkısızlıklı bir varlık sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi dâhilin öncelikli olarak ele hileınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle ortaklaşa iş yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birgani çhileışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin yanı sıra geçmiş yarıyıl genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir inançmeler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk katkısızlığı konularında önemli gerilar aldırmıştır. Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile inançmelerinde yalnızca çocukların katkısızlıklı ve kıvançlı bir varlık sürdüklerine yardımcı sürdürmek istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm cihan çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir varlık sürdüklerine yardımcı sürdürmek dâhilin çhileışmalarını sürdürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir